• Beğendiklerim
  • Henüz Hiç Favori Eklemediniz.
Müşteri Hizmetleri +90 (252) 611 11 19
WhatsApp Destek
× Müşteri Temsilcileri

Tabiat Harikası Fethiye

Fethiye Rehberi

fethiye

Fethiye, Türkiye'nin en popüler turistik şehirlerinden biri ve aynı zamanda egzotik doğa ve kültürü ile farklı bir dünyadır. Şehrin eski Yunanca adı “çok uzakta” ​​anlamına gelen “Megri” ve ayrıca Eski Likya adı “Telmessos” dur. Son yıllarda Fethiye İngilizler için bir mıknatıs haline geldi. İklim ve doğal güzelliğinin yanı sıra, İngilizler daha ucuz yaşam tarzı ve yerel halkın misafirperverliği ile çekici bir hal akmıştır. Büyük İngiliz nüfusu ve tatil için oraya gelen çok sayıda İngiliz'in bir sonucu olarak Fethiye-Ölüdeniz, The Times tarafından dünyanın en iyi turizm merkezi seçilmiştir.

Eski ve daha yeni eserler açısından çok zengin olan Fethiye Müzesi, eski Likyalardan başlayarak bölgede var olan ardışık medeniyet zincirini sergiler ve kanıtlar. Fethiye ayrıca MÖ 350 yılında Likyalılar tarafından yaptırılan büyük ve güzel bir türbe olan Amyntas Mezarı'na da ev sahipliği yapmaktadır. Bu mezarı eşsiz yapan şey, büyük boyutu ve güzel oymalarıdır. Ziyaret etmeye değer diğer tarihi yerler: Kadyanda Antik Kenti, Kayaköy eski Yunan kenti, Afkule, Gemiler ve Aya Nikola. Fethiye'nin en popüler turistik ilçeleri şunlardır. Ölüdeniz, Çalış Plajı bölgesi, Hisarönü ve Ovacık. Fethiye ve yakın bölgelerinde yapılacak en popüler şeyler Ölüdeniz üzerinde yamaç paraşütü, terk edilmiş Yunan Kayaköy yerleşiminde ata binme, Türkiye'nin en uzun kanyonuna ziyaret - Saklıkent, Dalyan'da çamur banyosu. Şehirden 6,4km uzaklıkta bulunan Fethiye Körfezi'ndeki Kızılada adası, tekne turları için popüler bir duraktır.

Ayrıca Fethiye, Ölüdeniz (Bluelagoon), Çalış Plajı, Kelebekler Vadisi ve Kabak gibi doğal güzelliklere sahiptir. Fethiye kenti yatçılar ve kruvaziyer gemiler için doğal bir liman olan kendi koyunda yer alır. Fethiye koyunda ayrıca günlük tekne turları ile ziyaret edebileceğiniz  küçük koylar vardır. Fethiye iklimi klasik Akdeniz iklimidir. Güneş, deniz, kum ve esintinin bir araya geldiği yerdir. Koşullar mevcut olduğu için Fethiye'de pek çok sosyal ve sportif tatil etkinliği var. En popülerler Likya Yolu yürüyüşü, Babadağ dağında yamaç paraşütü, binicilik, jp safarileri, dalış, yatçılık, sörf, uçurtma, rafting, dörtlü bisiklet vb. Fethiye plajları, antik kentleri, kalıntıları, ormanları ile Türkiye'nin huzurlu bir şehridir. Dağlar, denizler, egzotik koylar, marinalar, doğal parklar, sportif etkinlikler, tarihi ve kültürel mekanlar. Tatilin tadını çıkarmak ve hayatınızı canlandırmak istiyorsanız Fethiye'yi ziyaret etmelisiniz

Fethiye Konumu

Fethiye, Türkiye'nin güneybatı köşesinde Akdeniz kıyısında yer alır. Fethiye, Antalya'nın doğu tarafında, kuzeybatı tarafında Bodrum, Marmaris, Muğla, Dalaman, Dalyan ve Göcek, kuzey tarafında Denizli (Pamukkale), Burdur ve Güney tarafında Akdeniz ve Rodos Adaları yer alır. Bu komşular, Fethiye'den günlük yolculuk veya gezilerle ziyaret edebileceğiniz tarihi, kültürel, doğal ve turistik mekanlarla da ünlüdür. Kiralık villa seçeneklerinin yoğun olduğu bu bölgede, Fethiye kiralık villa hizmetimizle bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fethiye'ye en yakın havaalanı sadece 60 km uzaklıktadır. Dalaman'da. Fethiye'nin 2019 yılı nüfusu 157 bin 745'tir. Muğla’nın en büyük ilçelerinden biridir.

Fethiye Gezinize Eklemeniz Gerekenler

Şehrin ziyaret etmek için çeşitli otelleri, restoranları ve pazarları vardır.  En önemli ve verimli dükkanlar, eski Türk Hamamı'nın bulunduğu eski merkezde yer alır. Bu merkez, liman ve yat limanına çok yakındır. Geleneksel hediyeleri, yiyecekleri ve Fethiye'nin özgün yaşamını orada bulabilirsiniz. Balık pazarı ve meyve pazarı, taze bir şey satın alabileceğiniz iyi bilinen yerlerdir. Şehrin tarihi çok eskidir. Antik zamanlardan başlayarak Likyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar bu topraklarda sırayla yaşıyordu. Bu nedenle Fethiye'de bu imparatorlukların kalıntılarına her yerde rastlamanız mümkündür. Fethiye çevresinde en çok bilinen antik kentler Telmessos, Caunos, Cadianda, Tloss, Pınara, Letoon, Sidyma ve Xanthos'dur. Ayrıca Fethiye müzesi de tüm zengin kreasyonlarla halka hizmet vermektedir.

X REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati : Çıkış Tarihi:
Ön Ödeme ₺0,00
Kapıda Ödenecek ₺0,00
Extra temizlik ₺0,00
İndirim ₺0,00
₺ 0,00 x 0 gece ₺0,00