• Beğendiklerim
  • Henüz Hiç Favori Eklemediniz.
  Müşteri Hizmetleri+90 (252) 611 11 19
  WhatsApp Destek
  ×Müşteri Temsilcileri

  Marmaris Tatil Rehberi

  Lüks oteller, tatil köyleri ve kiralık villalar ile bezenmiş olan Marmaris, Türkiye'nin Ege kıyılarında Avrupa'nın popüler tatil beldesi ve yelken noktalarından biridir. Turkuaz mavisi suları, altın rengi uzun kumsalları, çevreden izole koyları, engebeli dağları, pitoresk köyleri, çamla kaplı tepeleri, antik kentleri, marinaları ve canlı bir şehir merkezi ile harika bir sahil beldesidir.

  Marmaris denilince aklımıza güzel plajlar, su sporları, su parkları, tekne turları, mavi yolculuk, macera ve açık hava sporları, birinci sınıf restoranlar geliyor. Kumsalları, canlı gece hayatı, aileler, çiftler ve gruplar için harika tesisleri ile her kesime hitap ediyor.

  Marmaris ve çevresindeki Tatil Kasabaları, Tatil Köyleri ve Köyleri

  Marmaris, görülmeye değer birçok büyüleyici koya sahip. Marmaris'e ilk ziyaretiniz değilse ve farklı bir yerde kalıyorsanız, bu tatil beldelerini de seçebilir ve Marmaris tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.
  Popüler tatil konaklama yerlerinin çoğu Marmaris merkez, Armutalan ve Siteler'de bulunmaktadır. İçmeler, Marmaris merkezinden sonra en çok tercih edilen ikinci tatil beldesidir. Güzel köyleri, kırsal kesimi, kültürü ve doğayı keşfetmek ve deneyimlemek istiyorsanız; Marmaris Köy Turu veya Marmaris 4 × 4 Off-Road Safari de iyi bir seçenek olacaktır..

  Marmaris Şehir Merkezi (Gezilecek Yerler, Turistik Yerler)

  Marmaris’in merkezi (Marmaris şehir merkezi), çeşitli harika otelleri, apartmanları, restoranları, barları, plajları, cazibe merkezleri ve daha fazlasıyla Marmaris'in en çok ziyaret edilen ve konaklama yapılan bölgesidir. Marmaris merkez, aynı zamanda Marmaris'te büyük eğlence ve gece hayatının merkezidir.


  Marmaris’te Yapabilecekleriniz

  Marmaris şehir merkezini doğuda Tarihi Merkez, Marmaris Limanı ve Marmaris Netsel Marina, batıda Uzun Plaj ve mesire, Siteler ve Armutalan keşfedebilirsiniz.


  Marmaris Eski Kent Bölgesi

  Tarihi Marmaris Kalesi, Marmaris Limanı ve Marmaris Marina ile sınırlanan bölgeye “Marmaris Eski Kent” (Marmaris'in tarihi merkezi) denir. Marmaris'in merkezindeki tarihi yapıların tümü, Osmanlı İmparatorluğu döneminde 16. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Marmaris çevresindeki tarihi yapının tamamı korunmuş ve restore edilmiş ve bugün çoğu bar, restoran ve alışveriş merkezi olarak hizmet vermektedir. Dar sokakları ve ahşap binaları ile oldukça etkileyici bir görünüme sahiptir.

  Marmaris Eski Kenti'ndeki ilgi çekici yerler arasında; Marmaris Kalesi & Müzesi ve Çarşı Pazarı olarak da bilinen Marmaris Kapalı Çarşı da bulunmaktadır.

   

  Marmaris Kalesi ve Arkeoloji Müzesi

  Marmaris Kalesi’nin ilk olarak İyonyalılar (M.Ö. 1044) tarafından yaptırıldığı ve daha sonra Büyük İskender döneminde onarıldığı sanılmaktadır. Kale, 1522'de Kanuni Sultan Süleyman tarafından yeniden inşa edildi ve genişletildi.

  Marmaris Arkeoloji Müzesi, Marmaris Kalesi'nin bulunduğu yerde, Marmaris Marina'nın arkasındaki tepede yer almaktadır. Marmaris Arkeoloji Müzesi'nin yedi kapalı alanı vardır ve bunlardan ikisi arkeoloji salonu ve etnografya salonudur. Kalan alanlar sanat galerisi ve depo olarak kullanılmaktadır.

   

   

                                                                

  XREZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  Ön Ödeme ₺0,00
  Kapıda Ödenecek ₺0,00
  Extra temizlik ₺0,00
  İndirim₺0,00
  ₺ 0,00 x 0 gece₺0,00