• Beğendiklerim
  • Henüz Hiç Favori Eklemediniz.
  Müşteri Hizmetleri+90 (252) 611 11 19
  WhatsApp Destek
  ×Müşteri Temsilcileri

  İZMİR REHBERİ

  İzmir Rehberi

  8.000 yıllık tarihi, Ege Denizi'nde muhteşem bir ortam ve Türkiye'nin üçüncü büyük kenti olan hareketli kozmopolit havasıyla İzmir, farklı arzulara sahip ziyaretçilere hitap eden olağanüstü bir destinasyondur. İzmir, aralarında iki UNESCO Dünya Mirası Alanı, inanılmaz arkeoloji müzeleri, güzel kumsallar ve su sporları ve tekne turları için fırsatlar sunan çok sayıda liman barındırmaktadır. İzmir, ziyaretçilere Türkiye'nin canlı kültürünü, doğu ve batı, antik ve modern etkilerini harmanlayan lezzetli mutfağı da kucaklama şansı veriyor. Yıl boyunca güneş ışığı ve muhteşem doğal güzellik, Türkiye'nin cazibesi olan İzmir'e ölçülemez bir katkıda bulunuyor.


  İzmir Tarihçe

  Eski zamanlarda Smyrna olarak bilinen İzmir, Akdeniz'in en eski şehirlerinden biridir. Arkeologlar İzmir'de 8.500 yılı aşkın bir medeniyetin kanıtlarını ortaya çıkarılmıştır. Ve bu da İran, Roma ve Osmanlı imparatorlukları tarafından yönetilmiştir. Bazı önemli depremler ve yangınlar, İzmir'deki antik kalıntıların bir çoğunu yok etti, ancak bölgede görmek için hala çok büyük bir tarih ve muazzam bir birikim vardır.

  İzmir, Anadolu'nun batı kıyısında yer almaktadır. Şehir, İzmir Körfezi'nde yer alır ve il kıyı boyunca kuzeye ve güneye uzanır. İzmir İstanbul arası 485 km, Türkiye'nin ikinci büyük şehri olan Ankara'ya 591 km mesafede yer almaktadır.

  İklim

  İzmir, hüküm süren akdeniz ikliminin etkisiyle kış mevsimlerini ılık ve yağışlı , yazları kurak ve sıcak geçirir. Yıl boyunca ortalama 300 gün güneş ışığı almaktadır. Kışın şehirden karla kaplı dağlar görebilirsiniz, ancak deniz seviyesinde sıcaklıklar nadiren sıfırın altına düşer. Temmuz-ağustos ayları en sıcak ve ocak-şubat en soğuk aylardır. Sıfırın altında gün sayısı 10 günü geçmez. Senenin 100 gününe yakını ise +30 derecenin üstüne çıkar. Kar yağışı yok denecek kadar azdır.
  İzmir turizm bakımından oldukça zengin alternatiflere sahip. Bu bölgelerden kiralık villaseçenekleri tatiliniz için bir farklı bir seçenek olabilir.

   

  XREZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  Ön Ödeme ₺0,00
  Kapıda Ödenecek ₺0,00
  Extra temizlik ₺0,00
  İndirim₺0,00
  ₺ 0,00 x 0 gece₺0,00