• Beğendiklerim
  • Henüz Hiç Favori Eklemediniz.
Müşteri Hizmetleri +90 (252) 611 11 19
WhatsApp Destek
× Müşteri Temsilcileri

Geniş Aile Villa Tatili

Geniş Aile Villa Tatili

Kalabalıklaşan şehirler, yüksek binalar, plazalar, sıkışık trafik ve çok daha fazlası derken hayatlar şehirlere zor sığar hale geldi. Yoğunluk ve tempodan bıkmış herkes kendini sakin bir yerlere atmanın hayaliyle yaşamaktadır. Kısa süreli de olsa tatile çıkmak rahatlamak için en iyi çözümdür. Bu aşamada ise ne tür bir tatilin daha işlevsel olacağı sorusu akıllara gelir. Bu konuda birçok birbirinden yaratıcı seçenek mevcuttur. Ancak özellikle aralarından sıyrılan tatil biçimi villa tatilidir. Son dönem trendlerinden olan bu konsept sayesinde herkes istediği konforu, ferahlamayı ve kafa boşaltma hissini doyasıya yaşar. Villa tatillerini kişinin sevdikleriyle geçirmesi de ayrıca olumlu bir yön sunar. Kalabalık gruplar için bu konsepti seçebilirsiniz. Bu grup ailenizden ya da dostlarınızdan oluşabilir. Her iki şekilde de sizlere birçok konfor ve avantaj sunan bir tercih yaptığınızı gözden kaçırmak imkansızdır. Geniş aile dendiğinde bu gruba anne, baba ve çocukların yanı sıra aile büyükleri veya yakın akrabalar girebilir. Geniş aile için kiralık villa tatillerinin genelinde anne, baba, çocuğa ek diğer bağları bulunan kişiler de girer. Normalde anne, baba ve çocuklar için çekirdek aile terimi kullanılsa da tatil yeri bakarken birkaç çocuk olması durumunda geniş aile terimi kullanılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Genel olarak bakıldığında geniş aileler için tatil villalarında dikkat çeken pek çok özellik bulunur. Aile fertlerinin istek ve ihtiyaçlarına uygun olarak ideal yerin seçilmesi kusursuz bir tatil deneyimi için önemlidir.  

 

Geniş Havuzlu Villa

Havuz, villalar için neredeyse vazgeçilmezdir. Normalde pek çok kişinin tatil dışında yılın geri kalanında havuz ve deniz ile pek münasebeti olmaz. Özellikle çoğunluğun yaşadığı şehirlerde bu neredeyse imkansızdır. Bu sebeple tatilde güzel bir havuza sahip villa kiralamak çok cazip bir fikirdir. Eğer tatil planı geniş aile için ya da kalabalık arkadaş grubu için yapılıyorsa geniş bir havuz şarttır. Hatta havuz büyüklüğü neredeyse villanın büyüklüğü kadar önemlidir. Geniş bir havuzda ailece ya da tüm dostlar birlikte vakit geçirmek son derece keyifli ve unutulması güç bir deneyim sunacaktır. Benzer şekilde geniş bir havuz başı olması durumu da hoş anılar yaratmaya olanak tanır. Gece de gündüz de ferah bir bahçede geçirilen vakit farklı ambiyanslar sunarak neşenize neşe katar. Yüzmek istendiğinde de geniş havuz, kalabalık gidilen yer için kritik önem taşır. Fiziksel alan, yanınızdaki her kim olursa olsun en kıymetli haklardandır. Geniş, büyük ve ferah bir ortamda fiziksel alanınızı korumakta güçlük çekmezsiniz. Günümüz pandemi ve sonrası koşulları açısından da geniş alanlar büyük derece önem kazanmış durumdadır. Yine fiziksel sosyal mesafenin korunması adına fazla sayıda kişiyi taşıyacak kapasitede konutlar; bunlara bağlı olarak geniş havuzlu villalar tercih edilmesi faydalıdır. Spesifik olarak yaşlı bireylerin bulunduğu ortamlarda kapalı ya da açık alan olması fark etmeksizin sağlık adına geniş alanlar avantaj sağlar.

 

Geniş Aileye Uygun Villa Özellikleri

Tüm villaların kendilerine göre belli özellikleri vardır. Her birinde artı yönler olacağı gibi eksi yönler de olabilir. Bu olumlu ve olumsuz özellikler sizin ideal tatil villası anlayışınıza göre değişiklik gösterir. Önemli olan seçimleriniz esnasında size ve kriterlerinize hitap eden doğru yeri bulmaktır. Az kişi gidilen ya da bireysel yapılan tatil planlarında kriterler değişiklik gösterebilir, duruma göre esnetilebilir. Ancak kalabalık tatillerde aynı şe geçerli değildir. Geniş aileyle gidilen tatilde birçok villayı elemenize neden olacak özellikler boy gösterir. Bunlardan ilki elbette kişi kapasitesidir. Sadece kişi kapasitesi bu konuda yeterli olmayıp yatak odası sayısı da direkt belirleyici olur. Bunun nedeni bariz şekilde çiftlerin, tatile tek başına katılanların ve çocukların sayısıdır. Bu durumun dinamiğine göre oda sayısı, çift kişilik ve tek kişilik yatak sayısı tespit edilmeli ve son olarak buna uygun bir geniş aile için kiralık villa seçilmelidir. Bunun yanında geniş aile içinde var olabilecek yaşlı ve sağlık sorunları yaşayan kişiler için uygun koşullara göz atılmalıdır. Fazla basamak olması dikkat edilebilecek şeylere örnek olarak verilebilir. Aynı zamanda çocuklar olması durumda onların eğlenmesine ortam sağlayacak alanların varlığı son derece önemlidir. Kalabalık gidilen tatillerde otopark durumuna da son derece özen gösterilmelidir. Özellikle uzun soluklu konaklamalar için yetersiz kapasitedeki otopark, uzun vadede dışarıda kalan aracınız için olumsuz olabilir. Bu sorunu yaşamamak adına sizlere sunulan geniş otopark alanlarının araç sayısına uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Banyo sayısı da kalabalık tatillerde sorun olabilen konulardan bir tanesi. Yine kişi sayısına göre yeterli sayıda banyosu olan geniş aile için kiralık villaları tercih etmek akıllıca olacaktır.

 

Sinema Odalı Villa

Geniş aileyle ya da kalabalık arkadaş grubuyla gidilen tatiller çoğu kişiye göre en eğlenceli olanlarıdır. Grup olarak yapılan aktiviteler, oynanan oyunlar ya da yapılan sohbetler tüm gün ve gece boyunca kahkahaların yükselmesini sağlar: şahane bir süreç yaşatır. Grupça yapılan aktiviteler için fazla sayıda kişiyi ağırlayabilecek villalarda özenle düşünülmüş bazı alanlar mevcuttur. Çocuklar için oyun alanı veya erişkinler için etkinlik odaları rastlanan, ince düşünülmüş detaylardır. Sinema odaları da daha az rastlansa da çok ince düşünülmüş detaylardan bir tanesidir. Özellikle sinema salonlarını seven kişiler için sevdikleriyle istenilen bir filmi seçip izlemek benzersiz bir duygu sunar. Sinema odalı villalar yüksek oranda çok kalabalık kişileri ağırlayacak oldukça geniş hacimli konutlarda bulunurlar. İşin bu tarafından bakılınca parti veya kutlama gibi amaçlarla da sinema odalı villalar kullanılmasının mümkün olduğu görülür. Örnek vermek gerekirse günümüzde çok popüler olan bekarlığa veda tatillerinde sinema odası olan bir villa tercih edilip kutlamalar esnasında sinema ekranının kullanılması son derece şık ve ince düşünülmüş bir detay olacaktır. Benzer şekilde bir geniş ailenin tatili esnasında denk gelen doğum gününü bu odada hoş bir video sürpriziyle kutlamak size hoş bir fikir gelebilir. Bu şekilde yaratıcı biçimde olduğu gibi sade bir aktivite için de kullanılabilecek sinema odaları, bunları içeren villaların seçilmesinde üst derecede rol oynar.

 

Geniş Bahçeli Villa

Geniş aile dendiğinde akla gelen büyük sofralar, yüksek kahkaha ve ses eşliğinde süren sohbetler, bolca gülücük olacaktır. Tüm bunlar için uygun ortam gereklidir. Özellikle tatil açısından düşünülecek olursanız bu ortamın açık alanda; bir bahçede var olması en normal olanıdır. Böyle bir durumda ihtiyaç olan şey elbette ki geniş, ferah bir bahçedir. Buraya kurulan büyük masaların etrafında toplanıp hoşça vakit geçirmek herkesin içini en çok ısıtan durumlardan biridir. Sadece aile için değil, seçilen aile olan dostlar için de aynı durum geçerlidir. En samimi arkadaşlarla toplanıp açık havada vakit geçirmek herkesin yapmayı özlediği ve sıklıkla tekrarlamak istediği bir aktivitedir. Tüm bu durumları içinde barındıracak tatil planında kalabalığın rahat edeceği geniş bir bahçe elzem olan noktadır. Geniş bahçeli villalar çokça tercih edilen tatil yerleridir. Öyle ki çoğu zaman bina içine girmeye gerek duyulmadan tüm gün bahçede geçer. Kalabalık ortam için bu bahçenin büyüklüğü yine o kalabalıkla doğru orantılı olmalıdır. Aynı zamanda geniş bahçe geniş havuz anlamına da gelebilir. Küçük bir bahçede büyük havuz bulunma ihtimali yoktur ancak büyük bahçede vardır. Bunların paralelinde geniş bahçe doğal bir aktivite alanıdır. Burada top oyunları oynayarak ve benzeri şekillerde güzel vakit geçirilir. Tatiliniz için villa tercihi yaparken görsellerden yararlanarak bahçelerin genişliğini inceleyebilir ve buna göre tercihte bulunabilirsiniz. Aynı zamanda bilgi kartlarındaki metrekare, bahçe ve havuz bilgileri de bu konuda sizlere fikir verebilirler.

 

Geniş Aile İçin Kiralık Villa Tatili Fiyatları

Villalar çok çeşitli fiyatlarda olabilmektedir. Fiyatlar bölgeye, şehre, merkeze olan uzaklığa, denize uzaklığa hatta iç dekorasyona göre bile değişiklik göstermektedir. Fiyat belirlemede en büyük etkenlerden bir tanesi de villanın boyutlarıdır. Metrekare çok önemli bir faktördür. Kapasite ve oda sayısı konusunda metrekare bir çerçeve çizer. Bu da fiyatı doğrudan etkiler. Villa tatillerinde metrekare büyüdükçe fiyatın da arttığı görülür. Ancak yanlış değerlendirilen bir durum söz konusudur: o da kişi başına düşen gider miktarıdır. Metrekare yükseldikçe fiyatının arttığı doğrudur anca bu taşıyacağı kişi sayısına bölündüğünde gider miktarı bireysel olarak genellikle düşmektedir. Kalabalık gruplarda ya da geniş aile kiralık villa tatillerinde genel kiralama bedellerinden ziyade kişi başına düşen fiyatlandırmaya bakmak daha akıllıca bir hesap olacaktır.. Aynı zamanda gecelik fiyatlandırma ve uzun süreli konaklamalardaki fiyatlandırmalar da değişiklik göstermektedir. Kalınacak gece sayısı arttıkça yine gündelik ve kişi balına düşen fiyatlarda indirimlerin devreye girmesi söz konusudur. Genel olarak her durum değerlendirildiğinde geniş aile için kiralık villa tatili, başka şekillerde yapılacak pek çok tatile göre daha hesaplı bir hal almaktadır. Üstelik ödenen ücret özel havuz, özel bahçe ve birçok başka gruba özel hizmet için ödenmiş olur. Böyle bakıldığında sağladığı avantajlara oranla ücretlendirmeleri oldukça karlı olmaktadır.

 

Muhafazakar Geniş Aile Villaları

Geniş aile için kiralık villa tatillerinde mahremiyet çok sık talep edilir. Bu hem dini inançlarla hem de ailenin kendi mahremiyetiyle ilgili bir istektir. Kadın, çocuk, erkek fark etmeksizin ailece geçirilen zamanda gözden uzak olmayı herkes ister. Güneşlenmek ve rahatça havuza girmek için özellikle bu isteğin var olmasında en etkili olan nedenlerdir. Çocuğun korunması da aile sorumluluğunda olduğundan çiftler kıymetli evlatları için izole bir ortam istemekte son derece haklıdırlar. Sadece aile içerisinde değil kalabalık arkadaş grubuyla yapılan tatillerde de muhafazakar villalar oldukça talep görür. Özellikle kadın kadına olan tatillerde istatistiksel olarak muhafazakar villa talebinde artış vardır. Muhafazakar villalarda fiyatlandırma da çok çeşitli olmaktadır. Bu faktörler; her villanın ücretlendirmesini etkileyen faktörlerdir. Bu evler size ekonomik fiyatlarla sunulur. Çok talep görmeleri beraberinde birçok yerin bu konudaki hassasiyetlerini arttırmış ve seçenek sayısının artmasında rol oynamıştır. Sizler de kalabalık bir grup olarak mahremiyetin önemsendiği muhafazakar villada tatil yapmak isterseniz Müstakil Villam’da en cazip seçenekleri bulabilirsiniz. Aradığınız kriterlerin kolayca önünüze gelmesiyle kısa sürede aradığınız en ideal villayı seçebilirsiniz.

 

Bölgelere Göre Geniş Aile Villaları

Aile ya da dostlarla tatil yapmak için bazen yüzlerce kilometre yol gidilir. Hatta gerçekçi bakıldığında bu durum son derece normalleşmiş durumdadır. Güzel vakit geçirmek uğruna verilen emeğin karşılığını almak herkesin hakkıdır. Bu sebeple yalnızca kiralanan villa değil; bulunduğu yer de sizleri memnun etmelidir. Bunun için konaklayacağınız yerin lokasyonu hakkında detaylı bir inceleme yapmak sonrası için avantajlı olacaktır. İlk aşamada yolculuk mesafesi ve kullanacağınız taşıtı belirlemek adına bölge seçimi yapmanız mantıklı olandır. Sonrasında şehir ve ilçelerine göz atılabilir. Uçakla yolculuk yapılacaksa havaalanlarına yakın tercihler yapabilirsiniz. Kişisel araç ile olacak yolculuklar için ilçelerin yollarının konfor seviyesiyle alakalı araştırma yapmanız faydalı olacaktır. Müstakil Villam sizlere pek yer lokasyonda istediğiniz özellikteki villaları sunmakta son derece profesyonel bir yaklaşım sergilemekte. Bu lokasyonlar Antalya için: Kalkan, Kaş, Konyaaltı, Kemer, Belek, Demre’dir. Muğla’daki seçenekler ise şunlardır: Fethiye, Marmaris, Gökova, Dalyan, Köyceğiz, Dalaman, Datça. İzmir için seçenekler Çeşme ve Selçuk iken; Aydın’da Didim ve Kuşadası evleri, sizleri beklemektedir. Bunlara ek olarak son zamanların yükselen değerlerinden Sakarya – Sapanca’da da kriterlerinize uygun villaları Müstakil Villam’da bulabilirsiniz. Ardından detaylarını inceleyip en ideal yerde rezervasyonunuzu kolayca yapabilirsiniz. İncelemeleriniz esnasında fark edersiniz ki bölgelere göre fiyatlarda bir miktar farklılıklar vardır. Bu durum fiyat yelpazesinde renklilik yaratacağı için son derece olumlu bir sonuçtur. Böylece her bütçeye uygun, farklı bölgelerde geniş aile villaları bulunabilir hale gelir.

 

Oyun Odalı Villalar

Geniş ailenizle ya da kalabalık bir grup oluşturduğunuz dostlarınızla büyük ve geniş bir villada tatil yapmanın keyfi ayrıdır. Yeri gelir bahçesinde hoş vakit geçirilir, yeri gelir birlikte geniş salonlarda sohbet edilir. Bunların yanında geniş aile için kiralık villaları kalabalıkla birlikte aktiviteler yapmak için de çok uygundur. Bunun için bahçenin kullanılması ilk akla gelen durumdur. Ancak bunun yanında büyük hacimlerdeki kiralık villalarda aktivite odalarının bulunabileceği de akılda tutulmalıdır. Sinema odası olabileceği gibi bu aktivite odaları, oyun odaları da olabilir. Oyun odalı villanın da çeşitleri vardır. Öncelikle çocuk oyun odalarından bahsedilebilir. Tatilde yabancı bir ortamda olan çocukların, ortama adaptasyon sağlamaları ve zaman içinde sıkılmamaları amacıyla kurgulanmış oyun odaları vardır. Bu odalardaki eşyalar villalara göre farklılık gösterir. Bazılarında oyun odası bahçenin bir kısmında yarı kapalı şekilde bulunur. Buralarda çocuklar doğayla daha iç içe oyun oynar. Toprakla teması kesmemiş olurlar. Bazı villalarda ise iç ortamda oda şeklinde bulunan oyun odalarında oyuncak ya da çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için başka aktivite araçları mevcuttur. Çocuklar için olduğu gibi yetişkinler için de oyun odalarını görmek mümkündür. Aile ya da arkadaşlarınızda bu odalarda eğlenceli vakit geçirirsiniz. Yetişkin oyun odalarında genellikle dart, bilardo ya da langırt gibi oyun stantları bulunur. Bu odada y-toplanan yetişkinler de birlikte oyunlar oynayarak tatillerini daha neşeli hale getirirler.  

 

Geniş Aile Villaları ve Tatili Avantajları

Bakıldığı zaman kalabalık grupla tatilin ve geniş bir villanın pek çok avantajı vardır. Geniş aile için kiralık villalar buna çok uygundur. Bunlar kişiden kişiye göre de değişiklik gösteren özelliklerdir. Kimine olumlu gelen özellik kimine dezavantaj gibi görünür. Ancak en genel avantaj sayılan özelliklerden de bahsetmek gerekir. Bunlar genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

  • Villalar büyük ve ferahtır.

  • Genellikle bahçeleri geniştir.

  • Genellikle havuzları geniştir.

  • Oda sayısı fazladır.

  • Aktivite alanları vardır; sinema odası, oyun odası, çocuk oyun alanı…

  • Kişisel ücretlendirme avantajlıdır. 

  • Kalabalık gruplar için uygundur.

  • Geniş otoparkları vardır.

Bu maddelerin genel olarak tüm villalarda mevcuttur. Ancak en doğru bilgiyi edinmek için kiralamak istediğiniz villanın özelliklerine bakmanız önemlidir. Bazı seçenekler farklılık gösterse de, tüm konaklama konseptleri konforunuz düşünülerek hazırlanır.

X REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati : Çıkış Tarihi:
Ön Ödeme ₺0,00
Kapıda Ödenecek ₺0,00
Extra temizlik ₺0,00
İndirim ₺0,00
₺ 0,00 x 0 gece ₺0,00