• Beğendiklerim
  • Henüz Hiç Favori Eklemediniz.
  Müşteri Hizmetleri+90 (252) 611 11 19
  WhatsApp Destek
  ×Müşteri Temsilcileri

  Dalyan Tatil Rehberi

  Dalyan

   

  Özellikle doğal çevreye, bitki örtüsüne ve faunaya duyarlı sessiz bir destinasyon tercih ediyorsanız, kısa bir mola için Dalyan harika bir yerdir. Kasaba, Köyceğiz Gölü ile İztuzu'nun güzel plajı arasında, dolambaçlı Dalyan Nehri üzerinde yer almaktadır. Gelişmemiş batı kıyısına saçılan 15 metrelik sazlıkların arkasına yükselen uçurumun içine oyulmuş Karya mezarları, özellikle geceleri ışıklandırılmış olduğunda iyi bir manzara ortaya çıkarıyor.

   

  Kasabanın merkezinde rıhtım boyunca sıralanan tekneler sizi plaja, kükürt banyolarına, antik Kaunos'un kalıntılarına ve Ekincik'in güzel koyuna götürecek. Oteliniz nehirde ise, kayıkçılar sizi oradan da alacaktır. Trekking ve patikalar hızlı gelişiyor. Ekincik'e ve başka yerlere yürüyüşleri içeriyor. Kuş gözlemcileri, 180 kuş türünün kaydedildiği gölü sever. Yerel pazarlar da renkli: Cumartesi günü Dalyan'da, Cuma günü Ortaca'nın merkezinde bir tane pazar bulunmaktadır.

  Dalyan İztuzu Plajı

  El değmemiş İztuzu Plajı 8 km boyunca uzanır. Bir tarafta Akdeniz ve diğer tarafta ise tatlı su lagünü vardır. Haziran ve Temmuz aylarında, Caretta caretta deniz kaplumbağaları yumurtalarını buraya bırakırlar. Burası bir koruma alanı olduğu ve onları rahatsız etmemeniz için bazı kurallar vardır. Kısa bir sürüş mesafesinde ziyaret edebileceğiniz bir kaplumbağa hastanesi bile var. Dalyan'dan sürekli olarak tekne ve minibüsler kalkmaktadır.  Saat 09: 30'dan itibaren tekneyi plaja götürebilseniz de, dönüş yolculuğunun öğleden sonraya kadar başlamayacağını unutmayın. İztuzu Plajında yiyecek-içecek, otopark, duş ve tuvalet imkanları bulunmaktadır.

  Kaunos

  Kaunos'taki antik kalıntılar MÖ 4. yüzyıldan kalmadır. Karya ve Likya etkilerinin eşsiz bir karışımını yansıtır. Bu alana Dalyan'dan tekne ile 15 ila 30 dakikada ulaşılabilir; dönüşümlü olarak, şehrin merkezinde buraya bir geçitten ulaşım mümkündür ve 30 yürüme mesafesindedir. Antik limanda restore edilmiş bir çeşme ve heykellerin temeli ile yıkılmış bir revak bulunan agora vardır. Eski bir Roma caddesi sizi güzel tapınak terasından geçerek tepeye, Bizans Bazilikası'na (yakındaki siyah beyaz mozaik kalıntılarına dikkat edin), büyük bir Roma hamamına ve iyi korunmuş yarım daire biçimli bir tiyatroya götürür. Yunan tarzında yamaçta kesilmiş. Yıkık şehir duvarlarından güzel, panoramik bir İztuzu Plajı manzarası bulunmaktadır.

  Dalyan'da el değmemiş doğanın ve denizi tadını çıkartabileceğiniz bir tatil için dalyan kiralık villa seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz.

  XREZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  Ön Ödeme ₺0,00
  Kapıda Ödenecek ₺0,00
  Extra temizlik ₺0,00
  İndirim₺0,00
  ₺ 0,00 x 0 gece₺0,00