• Beğendiklerim
  • Henüz Hiç Favori Eklemediniz.
  Müşteri Hizmetleri+90 (252) 611 11 19
  WhatsApp Destek
  ×Müşteri Temsilcileri

  Guatemala Gezi Rehberi

  Guatemala Hakkında Bilgiler

  Büyük ölçüde dağlık bir ülke Meksika'nın güney doğusunda Orta Amerika'da bulunmaktadır. Güneyde Pasifik Okyanusu ile sınırlıdır ve Karayip Denizi'nde dar bir sahil şeridine sahiptir. Sınır ülkeleri Belize, El Salvador, Honduras ve Meksika'dır.

  Ülke, birçoğu hala aktif olan 30'dan fazla volkana ev sahipliği yapıyor. 109.000 km²'lik bir alana sahip olan Guatemala, Bulgaristan'ın büyüklüğündedir veya ABD'nin Kentucky eyaletinden biraz daha büyüktür.

  Guatemala'nın nüfusu 15,8 milyon kişidir (2014'te). Başkent ve en büyük şehir Guatemala'dır (Şehir), Orta Amerika'nın yaklaşık 1 milyon insanıyla en kalabalık şehridir. Konuşulan diller İspanyolca (resmi) ve özellikle kırsal alanlarda yaklaşık yirmi Maya dilidir.

  Guatemala Tarihi


  Maya uygarlığı MS birinci bin yılda Guatemala ve çevresindeki bölgelerde gelişti Guatemala 1821'de neredeyse üç yüzyıl sonra bağımsızlığını kazandı. 20. yüzyılın ikinci yarısında çeşitli askeri ve sivil hükümetler de yaşadı. 36 yıllık gerilla savaşı olarak, 1996 yılında hükümet, çatışmayı resmen sona erdiren ve 100.000'den fazla insanın ölümüne yol açan ve yaklaşık 1 milyon mülteci yaratan bir barış anlaşması imzaladı.

  Guatemala, Orta Amerika'da, Maya tarihi ve kültüründen yemyeşil ormanlara ve buharlı volkanlara, uncrowded siyah kumlu plajlara kadar çok çeşitli manzaralar ve deneyimler sunan nispeten keşfedilmemiş bir hazinedir. Orta Amerika'nın en büyük ülkesi Guatemala, gezginlere çok sayıda büyüleyici etkinlik sunuyor. On yıllardır süren İç Savaş'ı sona erdiren 1996 barış anlaşmaları, Guatemala'daki yabancı yatırımların önünde büyük bir engel oluşturdu ve turizm artan bir gelir kaynağı haline geldi.

   

  Mayalar en etkileyici şehirlerinden bazılarını Guatemala'ya inşa ettiler Tikal ve El Mirador. Amerika'nın herhangi bir yerinde inşa edilen en büyük antik şehirler arasında yerini alır. Bu şehirlerin her ikisinin de muhteşem kalıntıları seyrek nüfuslu kuzey Peten bölgesinde yer alır ve şehirleri keşfetmek için geziler genellikle turist dostu Flores şehrinde düzenlenir. Tikal Milli Parkı ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Tikal sahası, yaklaşık 10 kilometrekarelik bir alanı kapsayan tüm Maya şehirlerinin en büyük kazı alanıdır ve Guatemala’nın kültürel taşlarından biridir. Tikal kulesinin tapınakları orman gölgelikleri üzerinde, gökyüzüne 200 metreden fazla ulaşıyor.

  Guatemala’da Neler Yapabilirsiniz?


  Guatemala’nın dağ göllerine, yerli köylere ve volkanlara turlar düzenlenmektedir. Eko turizm, ormanları, dağlık araziyi ve buharlı ovaları içeren Guatemala'da da yükselişte. Organize turlar genellikle oldukça makul fiyatlı ve ülkeyi keşfetmenin en iyi yollarından biri olabilir. Daha kentsel bir cazibe için Guatemala'nın en popüler yerlerinden biri olan Chichicastenango Pazarı'nı ziyaret edin. Guatemala şehrinin başkentinin birkaç saat kuzeybatısında yer alan bu dağ köyü, pazarı ve geleneksel Maya kültürü ile ünlüdür. Her Perşembe ve Pazar, Chichicastenango Pazarı, ülkenin dört bir yanından satıcıları tertemiz el yapımı ürünlerini satmak için getiren renkli, genellikle kaotik bir pazar. Burada bulacağınız yüksek kaliteli eşyaların yanı sıra, atmosferi kendisi de geziyi değerli kılmak için yeterlidir. Her türlü tekstil mevcuttur, ancak en popüler Maya kadınları tarafından yapılan renkli kadın bluzlarıdır. Guatemala'da dokuma popüler bir iştir ve köylülerin el dokuması kıyafetleri ziyaretçiler arasında popülerdir. Her yerli köyün kendine özgü bir deseni ve rengi vardır. Chichicastenango Pazarı, şehri tanınmış bir ahşap oyma merkezi haline getirmeye yardımcı olan oyma maskelere de sahiptir.

  Doğal Güzellikleri ile Guatemala

   

  Pacaya yanardağı, Guatemala'daki dağcılar için en popüler yerlerden biridir. Atitlan Gölü yakınındaki 8.371 fit yüksekliğe yükselen Pacaya yanardağı 1965'ten beri sürekli aktif durumda.

  Atitlan Gölü bölgesi Guatemala'daki en doğal manzaralardan biridir ve turistler için en popüler bölgelerden biridir. 5.000 metreden daha yüksek bir yükseklikte volkanlarla çevrili Lake Atitlan bölgesi, oteller ve çok çeşitli kaliteli restoranlar sunan Panajachel turist köyünü içermektedir.

   

  Plajda dinlendirici bir gün geçirmek için Guatemala hem Pasifik hem de Atlantik kıyıları sunmaktadır. Pasifik boyunca, ülkenin volkanik aktivitesi nedeniyle çok sayıda deniz kıyısı siyah kum vardır. Ülkenin en iyi plajlarından biri, Guatemala'nın Pasifik kıyısında sakin ve pastoral bir yer olan Monterrico, şehirlerden ve yaylalardan biraz kaçmak için ideal.

   

  Başkentin kalbinde, Guatemala Şehri, Ulusal Saray, Katedral ve Ulusal Kütüphane tarafından saçaklanan ana meydan, Plaza Mayor'dur. Modern Quetzaltenago (veya Xela), dar sömürge sokakları ve geniş caddeler içerir ve volkanlarla çevrilidir. Esquipulas, Orta Amerika Parlamentosu'nun merkezidir. Hacılar, 1595'ten itibaren Kara Mesih İkonu ile Esquipulas Bazilikası'na akın eder.

  Bölgenin Restoranları


  Guatemala City'deki restoranlar çok çeşitli lezzetler sunar ve Quetzaltenango ve Panajachel de dahil olmak üzere en çok ziyaretçiyi çeken Guatemala şehirlerinde özellikle egzotik yemekler bulmayı bekleyebilirsiniz.

  Guatemala gıdalarının ana elyafı genellikle ekmeği şeklinde servis edilen mısırdır, ancak tamales  ve mısır koçanı üzerinde de bulunur. Siyah fasulye neredeyse her zaman menüde bulunmaktadır. Guatemala’nın en iyi restoranlarından biri, yerel ve uluslararası yemeklerden oluşan bir menü ile orta dağlık bölgelerde bulunan La Esquina'dır.

  Muhteşem Fransız yemekleri için Bistrot Cinq'i deneyin. Guatemala Şehrindeki sauve ve şık Tamarindo’larda ülkenin en iyi Tayland yemeklerinden bazılarını içeren bir menü sunulmaktadır.

  Guatemala’ya Nasıl ve Ne Zaman Gidilir?

  Guatemala’nın uluslararası seyahat için ana havaalanı, Guatemala Şehri yakınlarındaki La Aurora Uluslararası Havaalanı'dır.

  Havaalanı yakın zamanda yenilenmiş ve genişletilmiştir ve uluslararası havayolu şirketlerine hizmet vermektedir. Havaalanında taksiler mevcuttur ve çoğu büyük şehirde araba kiralanabilir. Orta Amerika'nın geri kalanı gibi, Guatemala’nın hava durumu genellikle mayıstan ekime kadar yağışlı mevsime ve ülkenin kuzey ve doğu bölgelerinde Kasım ve Aralık'a ve kurak mevsimden Kasım'dan Nisan'a kadar bölünür. Guatemala'da hava da üç temel iklim bölgesi ile irtifaya göre önemli ölçüde değişir. Alt bölgeler sıcak, nemli ve tropikken, deniz seviyesinden 1.000 ila 2.000 metre yükseklikte olan bölgeler - Guatemala Şehri, Çoban ve Atitlan Gölü bölgelerini içeren kısmı daha ılımandır. Quetzaltenango ve kuzeybatı yaylaları da dahil olmak üzere 2.000 fitin üzerinde hava çok daha serin ve sıcaklıklar geceleri dondurucu seviyede olabilir. Kuru mevsim turistler için yüksek mevsimdir, bu nedenle seyahat ederseniz daha yüksek fiyatlar ve daha kalabalık alanlar bulabilirsiniz. Ancak, Guatemala'ya seyahat etmek için asla kötü bir zaman yoktur.

  XREZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  Ön Ödeme ₺0,00
  Kapıda Ödenecek ₺0,00
  Extra temizlik ₺0,00
  İndirim₺0,00
  ₺ 0,00 x 0 gece₺0,00